Zajęcia dla dzieci

Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek wcześniej dostrzegamy potrzebę uczenia dzieci radzenia sobie ze stresem i zmiennością. Szukamy aktywności, które będą wpływały zarówno na ich gotowość do nauki, jak i dobre samopoczucie. Pomocnych w nawiązywaniu relacji i angażujących. Właśnie takie są zajęcia jogi i uważności.
Podczas zajęć dla dzieci wykorzystuję naukę pozycji jogi, uważności, ćwiczenia oddechowe, gry i zabawy oraz relaksy. Każde zajęcia dotyczą konkretnej tematyki np.: skupienia, współpracy, emocji, życzliwości, dbania o przyrodę. Uwzględniają również sezonowość oraz zainteresowania dzieci.
Po co dzieciom joga?
- Joga i uważność praktykowane regularnie, mogą mieć korzystny wpływ na dobrostan psychiczny dzieci oraz funkcjonowanie i rozwój układu nerwowego: zmniejszają poziomu odczuwanego niepokoju i lęku, łagodzą skutki odczuwanego stresu, polepszają jakość i ilość snu.
- Jako zajęcia ruchowe istotnie wpływają na rozwój fizyczny oraz działanie układów narządów: zwiększają elastyczność, zmniejszają ryzyko kontuzji, pomagają kontrolować wagę i postawę ciała, wpływają na siłę mięśni, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni abdominalnych, wspierają budowanie odporności.
- Rozwijają umiejętności społeczne: zwiększają ilość pozytywnych doświadczeń społecznych i pomagają nawiązywać więzi społeczne, rozwijają empatię, umiejętność komunikacji i współpracy.
- Wspierają rozwój procesów poznawczych poprzez wykorzystanie ruchu, zabawy i emocjonalnego zaangażowania: rozwijają i integrują struktury mózgowe zwiększając gotowość do nauki, wspierają rozwój samoregulacji i samoświadomości.
Dlaczego właśnie z Coś Swojego?
Zajęcia bazują na amerykańskim programie Yoga Ed., wdrażanym na świecie od ponad dwudziestu lat. Yoga Ed. opiera się na wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii, neurobiologii oraz rozwoju dziecka. Stworzony został w sposób, by zoptymalizować fizyczne, psychiczne, emocjonalne i społeczne korzyści, jakie joga może przynieść dzieciom.
Skuteczność programów Yoga Ed. została poparta naukowo. Badania przeprowadzone przez Harvard, Tulane i California State University of Fullerton wykazały, że programy Yoga Ed. mogą korzystnie wpływać na sfery: fizyczną, psychiczną, emocjonalną i społeczną osób w każdym wieku. Więcej na tem temat:
Blog - joga dla dzieci - badania naukowe
Czas trwania i cena zajęć:
Zajecia dla grup przedszkolnych trwają 30-40 minut.
Zajęcia dla grup szkolnych (dzieci w wieku 7-12 lat) 40-50 minut.
Cena zajęć rozpoczyna się od 110 zł za lekcję.

All rights reserved : Coś Swojego 2020 RegulaminPolityka prywatności